село Нова Русь

Новоруська сільська рада розташована на південний схід від міста Павлограда районного центру Дніпропетровської області .Межує з Близнюківським районом , Харківської області.

Часом заснування дослідники – краєзнавці вважають 18 століття . Перша письмова згадка про це поселення датується 1779 р. В 1782 р. при складанні народного перепису , в слободі Лосєвка , серед дикого пустого безлюдного степу , знайдено і в списки внесено постійних осілих жителів чоловіків -77 і жінок 67 . З часом число людей збільшилось . У 1789 р-Нова Русь уже не слобода , а село , у якому живе 331 жителів . Має 74 двори .

Стосовно назви існує версія , що це земля дісталась в 1779 році в рангову дачу майора Лосєву . Він і дав назву селу Нова Русь .