село Нова дача

Село Нова Дача знаходиться на відстані 39 км на схід від районного центру та межує з Харківською областю .
Новодачинська сільська рада охоплює територію двох населених пунктів: сіл Нова Дача та Кохівка. До 1968 року до неї входило також село Кринички, яке зараз є частиною села Нова Дача.

Село Кохівка має давню історію, яка налічує більше 200 років . В ті часи воно теж складалося з двох сіл : Кохівка та Іванівка. Свою назву село одержало від імені німця за прізвищем Кох , який мав тут свій маєток . Він із своєю родиною похований у склепі на околиці села.

З початком радянської влади село активно розвивалося , мало розвинуту інфраструктуру . Тут була велика церква, декілька магазинів, двоповерхова школа на 360 учнів, поштове відділення.

Село Нова Дача з”явилось на карті Павлоградського району на початку 20-х років ХХ століття . До цього періоду землі , на яких розташувалося село, належали Павлоградській церковній епархії та мали назву „поповські дачі”. В 1920 році після проведення секуляризації церковних земель ці землі були роздані малоземельним селянам з с. Богданівка , яка в кінці ХУІІІ ст. згідно наказу Катерини ІІ була заселена селянами з Курської та Орловської губерній. Так склалося , що на території однієї сільської ради проживають російськомовне ( село Нова Дача) та україномовне ( с.Кохівка) населення.
Поступово населення Нової Дачі збільшувалось , кріпли та розвивались селянські господарства і центр сільської ради перемістився у село Нова Дача. Саме село Нова Дача стала центарльною садибою досить могутнього колгоспу ім. Суворова , за яким було закріплено 6318 га с/г угідь, в т.ч. 5348 га ріллі. Силами колгоспу та за його кошти в селі було побудовано середню школу , початкову школу , 2 дитячих садочки, медамбулаторію , Будинок культури, ФАП, стадіон, тощо. Будувалось житло для колгоспників та працівників соціальної сфери . Було розпочато роботу з газифікації села Нова Дача.
За успіхи у праці 83 жителя сіл Нова Дача та Кохівка нагороджені орденами та медалями бувшого СРСР, з них механізатор Т.П.Малихін та свинарка О.С.Чорна – орденом Леніна. В даний час 2/3 населення працездатного віку працюють на шахтах Західного Донбасу , серед яких 8 чоловік є повними кавалерами Шахтарської слави .